Huawei
Huawei Y6 2018

онлајн достапен

Huawei
Huawei Y6 2018

Компактните димензии заедно со екранот од 5.7”, му нудат на корисникот двојна примарна камера од 13МР+5МР, мемориски капацитет дури до 256GB и одлични перформанси кои го прават овој мобилен телефон одличен избор за секој тип на корисник.


Боја:

  • 5.7" HD+
  • 13MP задна камера + 5MP предна камера,
  • Quad-core processor
  • 2GB RAM
189 ден./месечна рата
во Vip Neo M

Договор на определено време

Vip Neo
Vip Neo S 7.499 ден.
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S 319 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo M 189 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 4.499 ден.
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Spirit 149 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit 3.499 ден.
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior 8.499 ден.
Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 11.499 ден.
Основна цена 9.499 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци HSPA (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран 5.7" HD+ (1440 x 720) 16M colors
Големина на екранот null
Резолуција на екранот null
Камера 13MP задна камера + 5MP предна камера
Оперативен систем Android
CPU Quad-core
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук yes
Меморија
Вградена меморија 16GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 2GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 256GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3000 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони