Huawei
P20 Pro

онлајн достапен

Huawei
P20 Pro

Huawei P20 Pro е мобилен телефон со футуристички дизајн. Во соработка со LEICA има тројна камера 40MP со која се одделува од другите мобилни телефони. Huawei P20 Pro е одличен избор за љубителите на технологија.


Боја:

  • 6.1" FHD+ display,
  • 40MP + 20MP+8MB triple camera,
  • Octa-Core processor, 6GB RAM
859 ден./месечна рата
во Vip Neo XL
39.999 ден.
во Vip Neo M
Нарачај

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 42.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 39.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 1.379 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 32.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL 859 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL 20.499 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 39.999 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior 43.999 ден.
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 46.999 ден.
Основна цена 44.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа UMTS/LTE
Пренос на податоци 3G, LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS, NFC
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран FHD+
Големина на екранот 6.1"
Резолуција на екранот 1080x2244 pixels
Камера 40MP + 20MP + 8MP Triple-back camera + 24MP Front camera
Оперативен систем Android
CPU HUAWEI Kirin 970 CPU, Octa-core (4x 2.4GHz + 4x1.8GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 128GB
RAM меморија null
Мемориска картичка null
Мемориска картичка капацитет null
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 4.000mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони