Huawei
P30 lite

онлајн достапен

Huawei
P30 lite

Huawei P30 lite е мобилен телефон со модерен заоблен дизајн и екран од 6.15” FHD. Опремен е со моќна 48 МР + 8 МР + 2 МР задна тројна камера и исто така одлична 24 МР предна камера. Доаѓа со моќен 8-јадрен процесор и 4GB RAM.


Боја:

  • 48MP+ 8MP+ 2MP задна камера + 24MP предна камера
  • Octa-core (4xCortex-A73 2.2GHz+4xCortex-A53 1.7GHz)
  • 4GB RAM
799 ден./месечна рата
во Vip Neo M
18.999 ден.
во Vip Neo M

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 919 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 21.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 799 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 18.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 509 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 11.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 18.999 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 799 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior 22.999 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 25.999 ден.
Основна цена 23.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување Wi-Fi 802.11 b/g/n/a/ac 2.4G/5G Hz, Bluetooth BT4.2, BLE, NFC
Тип на SIM Nano SIM
Пораки null
Екран 6.15" FHD LTPS display (2312 x 1080), 16M colors
Големина на екранот null
Резолуција на екранот null
Камера 48MP+ 8MP+ 2MP задна камера + 24MP предна камера
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (4xCortex-A73 2.2GHz+4xCortex-A53 1.7GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 128GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија null
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 512GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3240 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони