Honor
Honor 9 lite

онлајн недостапен

Honor
Honor 9 lite

Мобилен телефон кој совршено ги спојува одличните функционалности, 8-јадрен процесор и екран од 5.65”. Заедно со 13МР задна камера и меморискиот капацитет до 256GB е одличен избор за вашите авантури.


Боја:

  • 5.65" FHD+ FullView 18:9 display,
  • 13MP+2MP rear + 13MP+2MP front camera,
  • Octa-core, 3GB RAM
239 ден./месечна рата
во Vip Neo M
5.499 ден.
во Vip Neo M

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 8.499 ден.
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 359 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 239 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 5.499 ден.
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 189 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 4.499 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior 9.499 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 12.499 ден.
Основна цена 10.499 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци HSPA (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS
Тип на SIM Nano SIM
Пораки null
Екран FHD+
Големина на екранот 5.65"
Резолуција на екранот 2160x1080, 16M colors, FullView 18:9
Камера 13MP+2MP rear + 13MP+2MP front
Оперативен систем Android
CPU Octa-core
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 32GB
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 256GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3000 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони