Honor
Honor 7s

онлајн достапен

Honor
Honor 7s

Honor 7s е мобилен телефон со компактен дизајн кој има екран 5.45" FullView екран со трендовскиот размер 18:9 и многу добро лежи во рака. Доаѓа со просечни перформанси, има достапна цена и е добар за почетници.


Боја:

  • 5.45” HD+ FullView 18:9display,
  • 13MP rear + 5MP front camera,
  • Quad-core processor, 2GB RAM
49 ден./месечна рата
во Vip Neo M
1.499 ден.
во Vip Spirit

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 4.499 ден.
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Vip Neo S 259 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M 49 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo L
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 1.499 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Vip Spirit 69 ден./месечна рата
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior 5.499 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 8.499 ден.
Основна цена 6.499 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци HSPA (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS
Тип на SIM Nano SIM
Пораки null
Екран 720 x 1440, 16M colors, FullView 18:9
Големина на екранот HD+
Резолуција на екранот 5.45”
Камера 13MP rear + 5MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Quad-core 1.5GHz
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 16GB
RAM меморија 2GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 256GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3020 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони