HTC
U11 life

онлајн недостапен

HTC
U11 life

HTC – U11 life – импресивен мобилен телефон во морето од телефони. Клучните карактеристики ќе ги придобијат сите HTC фанови. Брз, со натпросечна камера и Hi-Res аудио поддршка за аудиофили.


Боја:

  • Попустот ќе биде дополнително пресметан на цената во тарифа при плаќањето.
  • 5.2" FHD display
  • 16MP camera
  • Octa-Core CPU, 3GB RAM
149 ден./месечна рата
во Vip Neo L

Договор на определено време

Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S 13.499 ден.
Vip Neo
Vip Neo S 569 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 10.499 ден.
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 439 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L 149 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L 3.499 ден.
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit 439 ден./месечна рата
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit 10.499 ден.
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Senior
Vip Senior 14.499 ден.
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 17.499 ден.
Основна цена 15.499 ден.

Износот на попустот не може да биде повисок од цената на телефонот дефинирана со тарифниот модел.

Технички карактеристики
Мрежа GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 HSDPA 900 / 2100
Пренос на податоци UMTS (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS,NFC
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
Екран Super LCD, 16M colors
Големина на екранот 5.2"
Резолуција на екранот 1080 x 1920 pixels
Камера 16MP & 16MP autofocus, flash
Оперативен систем Android
CPU Octa-core 2.2GHz Qualcomm Snapdragon 630 processor
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 32GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 2TB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 2.600 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Да
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони