HTC
Desire 10

онлајн достапен
Онлајн
попуст

HTC
Desire 10

HTC Desire 10 е Android мобилен телефон со култен дизајн, 13MP камера (веројатно најдобрата селфи камера на пазарот), одличен квалитет на аудио опремата. Батеријата брзо се полни.


Боја:

  • 5.5" Super LCD екран на допир
  • 13MP camera
  • Quad core CPU 1.6GHz, 2GB RAM
6.999 ден.
во Vip Neo M
Нарачај

Договор на определено време

Vip Neo
Vip Neo S 9.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 6.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Spirit 4.999 ден.
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Neo
Vip Spirit /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior 10.999 ден.
Припејд
Припејд /
Само уред
Само уред 13.999 ден.
Основна цена 11.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 UMTS 850/900/1900/2100 MHz
Пренос на податоци UMTS (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS,NFC
Тип на SIM nano-SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран Super LCD, 16M colors
Големина на екранот 5.5 inch
Резолуција на екранот 720 x 1280
Камера 13MP & 5MP autofocus, flash
Оперативен систем Android
CPU null
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 16GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 2GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 256GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 2700 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Да
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони