HTC
Desire 12

онлајн достапен

HTC
Desire 12

HTC Desire 12 е мобилен телефон со привлечен изглед, голем екран 5.5" и одлична камера камера 13 MP. HTC Desire 12 звучи импресивно во односот на перформансите со цена.


Боја:

  • 5.5" display,
  • 13MP rear + 5MP front,
  • Quad-core processor, 3GB RAM
209 ден./месечна рата
во Vip Neo S
Онлајн цена
4.999 ден.
1.999 ден.
во Vip Neo S
Нарачај

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена 209 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Neo S 209 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена 4.999 ден.
Онлајн цена 1.999 ден.
Vip Neo S 4.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена 1.999 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Neo M 1.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена 89 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Neo M 89 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена 0 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена 0 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена 1.999 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Spirit 1.999 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена 89 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Spirit 89 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Spirit /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена 5.999 ден.
Онлајн цена 2.999 ден.
Vip Senior 5.999 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Припејд
Редовна цена /
Онлајн цена /
Припејд /
Само уред
Редовна цена 8.999 ден.
Онлајн цена 5.999 ден.
Само уред 8.999 ден.
Основна цена 6.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци HSPA (3G); LTE
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi,GPS
Тип на SIM Nano SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран LED
Големина на екранот 5.5"
Резолуција на екранот 720 x 1440, 16M colors
Камера 13MP rear camera + 5MP front camera
Оперативен систем Android
CPU Quad-core
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 32GB
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 2TB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 2.730 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони