Apple
iPhone X

онлајн достапен

Apple
iPhone X

iPhone X е iPhone на иднината. Софистициран мобилен телефон со премиум дизајн и голем HD екран. Напредна TrueDepth камера. Импресивна издржливост на батериите и стакло отпорно на вода и прашина.


Боја:

  • 5.8" Retina HD екран на допир
  • iOS 11
  • 12MP Dual +7MP камера
  • A11 Bionic chip
58.999 ден.
во Vip Neo L
Нарачај

Договор на определено време

Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S 68.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo S /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M 65.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo M /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L 58.999 ден.
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo L /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL 46.499 ден.
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Neo
Vip Neo XL /
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Spirit
Vip Spirit 65.999 ден.
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Spirit
Vip Spirit /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior /
Vip Senior
Vip Senior 69.999 ден.
Цена за посебни понуди - еднократно 70.999 ден.
Припејд /
Само уред 72.999 ден.

* Плаќањето на 24 рати се врши преку потрошувачки кредит со 0% камата, во соработка со НЛБ и важи само за приватни корисници.

Технички карактеристики
Мрежа GSM:850/900/1800/1900 3G:900/2100
Пренос на податоци UMTS (3G); LTE
Поврзување Bluetooth 5.0, USB, WiFi, NFC, GPS
Тип на SIM Nano-SIM
Пораки iMessage, SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
Екран Retina HD multi-touch display, 16M colors
Големина на екранот 5.8"
Резолуција на екранот 2436 x 1125 pixels
Камера 12MP Dual + 7MP camera
Оперативен систем iOS
CPU null
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија null
RAM меморија 64GB (less is user available)
Мемориска картичка null
Мемориска картичка капацитет null
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Built-in rechargeable lithium-ion battery
Батерија капацитет null
Физички карактеристики
Македонско мени Да
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Да

Најнови телефони