Alcatel
IDOL 2 S

Онлајн
попуст

Alcatel
IDOL 2 S

достапно на рати

  • Попустот ќе биде дополнително пресметан на цената во тарифа при плаќањето.
  • 5" Екран на допир
  • 8 MP
  • Quad Core processor
4.499 ден.
во Vip Mobile L
Нарачај
Договор на определено време
Vip Mobile S /
Vip Mobile S 299 ден./месечна рата
Vip Mobile S 6.999 ден.
Vip Mobile S /
Vip Mobile S /
Vip Mobile S /
Vip Mobile M /
Vip Mobile M /
Vip Mobile M 6.499 ден.
Vip Mobile M /
Vip Mobile M /
Vip Mobile M 279 ден./месечна рата
Vip Mobile L 4.499 ден.
Vip Mobile L /
Vip Mobile L 189 ден./месечна рата
Vip Mobile L /
Vip Mobile L /
Vip Mobile L+ 999 ден.
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile L+ /
Vip Mobile XL 0 ден.
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XL /
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL /
Vip Mobile XXL 0 ден.
Vip Family Hype /
Vip Family Hype /
Vip Family Hype /
Vip Family Hype 6.999 ден.
Vip Family Hype /
Vip Family Hype 299 ден./месечна рата
Vip Family Hero /
Vip Family Hero /
Vip Family Hero /
Vip Family Hero 4.999 ден.
Vip Family Hero 209 ден./месечна рата
Vip Family Hero /
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ /
Vip Family Hero+ 0 ден.
Vip Family Senior /
Vip Family Senior /
Vip Family Senior 8.999 ден.
Vip Family Senior /
Vip Family Senior /
Vip Family Senior /
Цена за посебни понуди - еднократно 9.999 ден.
Припејд /
Само уред 11.999 ден.

Износот на попустот не може да биде повисок од цената на телефонот дефинирана со тарифниот модел.

Технички карактеристики
Мрежа GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 HSDPA 900 / 2100
Пренос на податоци 4G (LTE); UMTS (3G)
Поврзување Bluetooth, USB, WiFi
Тип на SIM Micro SIM
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран 5.0 inches, 720 x 1280 pixels, IPS capacitive touchscreen, 16M colors
Големина на екранот null
Резолуција на екранот null
Камера 8 MP
Оперативен систем Android
CPU Quad Core 1.2 GHz
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 8GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 1GB
Мемориска картичка microSD
Мемориска картичка капацитет up to 32 GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Non Removable Li-Ion
Батерија капацитет 2150 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не
Димензии
Тежина (g) null

Најнови телефони