Alcatel
1S

онлајн достапен

Alcatel
1S

Alcatel 1S е мобилен телефон со 5.5” HD+ екран, двојна задна камера од 13 МР + 2 МР, 8-јадрен процесор и 3GB RAM меморија.


Боја:

  • 5.5" 18:9 HD+ Full View display,
  • 13MP+ 2MP rear camera,
  • Octa-core CPU, 3GB RAM
89 ден./месечна рата
во Vip Neo M
Онлајн цена
1.999 ден.
0 ден.
во Vip Neo M
Нарачај

Договор на определено време

Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo S /
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена 209 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Neo S 209 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo S
Редовна цена 4.999 ден.
Онлајн цена 1.999 ден.
Vip Neo S 4.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена 1.999 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Neo M 1.999 ден.
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена 89 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Neo M 89 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M /
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo M + Vip Go Social
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo M + Vip Go Social
Со склучен договор на 24 месеци за тарифата Vip Neo M со месечна претплата од 799 денари заедно со активиран пакет Vip Go Social од 199 денари.
/
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена 0 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Neo L 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo L
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo L /
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена 0 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Neo XL 0 ден.
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Neo XL
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Neo XL /
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена 49 ден./месечна рата
Онлајн цена 0 ден./месечна рата
Vip Spirit 49 ден./месечна рата
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Spirit /
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена 999 ден.
Онлајн цена 0 ден.
Vip Spirit 999 ден.
Vip Neo - Vip Spirit
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Spirit /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена 5.999 ден.
Онлајн цена 2.999 ден.
Vip Senior 5.999 ден.
Vip Senior - Vip Senior
Редовна цена /
Онлајн цена /
Vip Senior /
Припејд
Редовна цена /
Онлајн цена /
Припејд /
Само уред
Редовна цена 8.999 ден.
Онлајн цена 5.999 ден.
Само уред 8.999 ден.
Основна цена 6.999 ден.

Технички карактеристики
Мрежа GSM/HSDPA/LTE
Пренос на податоци null
Поврзување Wi-Fi / WLAN 802.11b/g/n ,Wi-Fi direct, Wi-Fi display, Wi-Fi hotspot, Bluetooth 4.2, GPS with A-GPS, USB 2.0 High speed, USB OTG
Тип на SIM Nano SIM
Пораки null
Екран 18:9 HD+ Full View display
Големина на екранот 5.5”
Резолуција на екранот 720x1440px, 16M colors
Камера 13MP+ 2MP задна камера + 5MP предна камера
Оперативен систем Android
CPU Octa-core (8xA55, 4x1.6GHz + 4x1.2GHz)
Фрекфенција на освежување null
Вид на дигитален телевизиски приемник null
Smart TV
Android TV
HDD null
Графичка картичка null
Порти null
Звук null
Меморија
Вградена меморија 32GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 3GB
Мемориска картичка MicroSD
Мемориска картичка капацитет up to 128GB
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3000 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не

Најнови телефони