Samsung
Galaxy Note 8

Samsung
Galaxy Note 8

достапно на рати

  • 6.3" Quad HD+ Super AMOLED display
  • 12MP Dual+8MP камера
  • Octa-core (4x 2.3GHz + 4 x 1.7GHz) процесор
  • Smart pen, 6GB RAM
35.499 ден.
во Vip Mobile XXL
Договор на определено време
Vip Mobile S 56.999 ден.
Vip Mobile M 56.499 ден.
Vip Mobile L 54.499 ден.
Vip Mobile XL 47.999 ден.
Vip Mobile XXL 35.499 ден.
Цена за посебни понуди - еднократно 59.999 ден.
Припејд /
Само Телефон 61.999 ден.

* Плаќањето на 24 рати се врши преку потрошувачки кредит со 0% камата, во соработка со НЛБ и важи само за приватни корисници.

Технички карактеристики
Мрежа GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 HSDPA 900 / 2100
Пренос на податоци UMTS (3G); LTE
Поврзување Bluetooth v5.0, USB Type-C, WiFi, NFC
Тип на SIM Nano-sim
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран Quad HD+ Super AMOLED, 16M colors
Големина на екранот 6.3"
Резолуција на екранот 2960 x 1440
Камера 12MP dual pixel & 8MP, Auto Focus
Оперативен систем Android 7.1.1
CPU Octa-core (4x 2.3GHz + 4 x 1.7GHz)
Меморија
Вградена меморија 64GB (less is user available)
RAM меморија 6GB
Мемориска картичка MicroSD
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Ion
Батерија капацитет 3300mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не
Oвластен сервис
МОБИКО ДООЕЛ
бул. Партизански одреди бр.101, Скопје
тел: +389 2 3090060