Lenovo
K6

Lenovo
K6

достапно на рати

  • Подарок smartband
  • 5.0" Full HD display
  • 13MP & 8MP, Auto Focus
0 ден.
во Vip Mobile XL
Договор на определено време
Vip Mobile S 7.499 ден.
Vip Mobile M 6.999 ден.
Vip Mobile L 4.499 ден.
Vip Mobile XL 0 ден.
Vip Mobile XXL 0 ден.
Цена за посебни понуди - еднократно 10.499 ден.
Припејд /
Само Телефон 12.499 ден.

* Плаќањето на 24 рати се врши преку потрошувачки кредит со 0% камата, во соработка со НЛБ и важи само за приватни корисници.

Технички карактеристики
Мрежа GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 HSDPA 900 / 2100
Пренос на податоци UMTS (3G) ;4G (LTE)
Поврзување Bluetooth v5.0, USB Type-C, WiFi, NFC
Тип на SIM Nano-sim
Пораки SMS, MMS, Email, Push Email
Екран Full HD display,16M colors
Големина на екранот 5.0"
Резолуција на екранот 1920 x 1080
Камера 13MP & 8MP, Auto Focus
Оперативен систем Android
CPU Octa Core processor 1.4 GHz Qualcomm Snapdragon
Меморија
Вградена меморија 16GB (помалку достапна за корисникот)
RAM меморија 2GB
Мемориска картичка MicroSD
Карактеристики на батеријата
Батерија тип Li-Poly
Батерија капацитет 3000 mAh
Физички карактеристики
Македонско мени Не
Телефонот работи само со Vip SIM картичка Не
Oвластен сервис
МОБИКО ДООЕЛ
бул. Партизански одреди бр.101, Скопје
тел: +389 2 3090060