Ценовник за повици од фиксна мрежа кон меѓународни дестинации

Зона Земји Цена
(ден./мин.)
1 Албанија, Бугарија, Грција, Косово, Србија, Турција 19
2 Австрија, Босна и Херцеговина, Романија, Словенија, Унгарија, Хрватска, Црна Гора, Русија 29
3 Австралија, Андора, Антарктик, Белгија, Белорусија, Ватикан, Гвадалупе, Германија, Гибралтар, Данска, Естонија, Исланд, Ирска, Италија, Кипар, Летонија, Литванија, Лихтенштајн, Луксембург, Малта, Мартиник, Молдавија, Монако, Норвешка, Полска, Португалија, , Сан Марино, Словачка, Украина, Фарски Острови, Финска, Франција, Холандија, Чешка, Швајцарија, Шведска, Шпанија 39
4 АвганистанАлжир, Ангила, Ангола, Антигва и Барбуда, Азербејџан, Аруба, Асцентион, Аљаска, Американски Девствени Острови, Американска Самоа, Аргентина, Бангладеш, Барбадос, Бахреин, Бахами, Бенин, Боливија, Боцвана, Бразил, Брунеи, Британски Девствени Острови, Бермуда, Белизе, Бутан, Бурунди, Буркина Фасо, Бурма, Велика Британија, Венецуела, Виетнам, Гана, Габон, Гамбија, Гватемала, Гвинеја, Гвинеја-Бисао, Грузија, Гренада, Гренланд, Гуам, Гијана, Доминиканска Република, Доминикана, Египет, Еквадор, Екваторска Гвинеја, Ел Салвадор, Св. Елена, Ерменија, Еритреја, Етиопија, Замбија, Западна Самоа, Заир, Зимбабве, Индија, Индонезија, Ирак, Иран, Источен Тимор, Израел, Јапонија, Јамајка, Јемен, Јордан, Јужна Африка, Јужна Кореја, Камбоџа, Канада, Кајмански Острови, Казахстан, Камерун, Катар, Кенија, Кејп Верде, Кина, Киргистан, Кирибати, Колумбија, Коморос, , Костарика, Кувајт, Куба, Кук Острови, Лаос, Лесото, Либан, Либија, Либерија, Макао, Мали, Малави, Малезија, Малдиви, Маврициус, Мавританија, Мадагаскар, Мексико, Мароко, Мјанмар, Маршалски Острови, Монголија, Монсерат, Мозамбик, Намибија, Непал, Нигерија, Нигер, Никарагва, Ниуе, Нов Зеланд, Нова Каледонија, Оман, Обединети Арапски Емирати, Пакистан, Панама, Палестина, Палау, Парагвај, Порторико, Перу, Руанда, САД, Саудиска Арабија, Сенегал, Свазиленд, Св. Китс и Невис, Св. Луција, Св. Винсент и Гренадини, Северна Кореја, Северни Маријански Острови, Самоа, Сејшели, Сомалија, Сиера Леоне, Сингапур, Сирија, Судан, Суринам, Тајван, Тајланд, Танзанија, Таџикистан, Того, Тонга, Токелау, Тувалу, Тунис, Туркс и Каикос, Тринидад и Тобаго, Туркменистан, Уганда, Уругвај, Узбекистан, Фиџи, Филипини, Фолкландски Острови, Француска Полинезија, Хаити, Хонгконг, Хондурас, Холандски Антили, Чад, Чиле, Џибути, Шри Ланка 49
5 Австралиски Сателити, Брег на Слоновата Коска, Вануату, Валис и Фортуна, Диего Гарсија, Индиски Океан-(Inmarsat), Конго, Микронезија, Науру, Норфолкландски Острови, Пацифик-(Inmarsat), Папуа Нова Гвинеја, Сателити, Сао Томе и Принцип, Соломонски Острови, Централноафриканска Република 149

Интервал на тарифирање - 60/60 секунди