Видеотека

Со услугата Видеотека уживајте во голем број филмови и серии од различни жанрови, кога и да посакате 24/7, колку пати сакате.

Активирајте Vip Комбо во промотивниот период и добијте 3 месеци бесплатно користење на услугата Видеотека. Промоцијата е достапна и за постоечките Vip Комбо корисници кои ќе активираат интерактивна телевизија во промотивниот период.

Услугата Видеотека е достапна за сите корисници кои имаат интерактивна телевизија.

Пакетите HBO Premium и Disney/ABC можете да ги активирате со повик на 077 1234 или во кој било Vip продажен центар.

ОХО пакет

ОXO пакетот е бесплатен за сите корисници кои имаат интерактивна телевизија. Овој пакет ја содржи детската образовна и забавна серија " 5+ Фамилија" која е достапна на македонски и албански јазик.

Тајната што сите ја знаат

Тајната што сите ја знаат

Концептот е базиран врз ситуациите кои ги преживува познатиот лик Петко, и неговите пријатели Лина, детективот Цветко, Комшо, Дедо Менде и други станари во стокатницата каде што живеат.
Режија: Игор Иванов Изи
Главни улоги: Билјана Драгичевиќ – Пројковска, Игор Ангелов, Сања Арсовска и Зоран Љутков.

Стомакот на Петко

Стомакот на Петко

Концептот е базиран врз ситуациите кои ги преживува познатиот лик Петко, и неговите пријатели Лина, детективот Цветко, Комшо, Дедо Менде и други станари во стокатницата каде што живеат.
Режија: Игор Иванов Изи
Главни улоги: Билјана Драгичевиќ – Пројковска, Игор Ангелов, Сања Арсовска и Зоран Љутков.

Среќа во несреќа

Среќа во несреќа

Концептот е базиран врз ситуациите кои ги преживува познатиот лик Петко, и неговите пријатели Лина, детективот Цветко, Комшо, Дедо Менде и други станари во стокатницата каде што живеат.
Режија: Игор Иванов Изи
Главни улоги: Билјана Драгичевиќ – Пројковска, Игор Ангелов, Сања Арсовска и Зоран Љутков.

Обврските на Петко

Обврските на Петко

Концептот е базиран врз ситуациите кои ги преживува познатиот лик Петко, и неговите пријатели Лина, детективот Цветко, Комшо, Дедо Менде и други станари во стокатницата каде што живеат.
Режија: Игор Иванов Изи
Главни улоги: Билјана Драгичевиќ – Пројковска, Игор Ангелов, Сања Арсовска и Зоран Љутков.

HBO OD пакет

HBO On Demand пакетот вклучува повеќе од 4.000 телевизиски наслови од најнови филмови и најпопуларни серии. Сите корисници кои го имаат активирано пакетот HBO Premium автоматски во Видеотеката го добиваат пакетот HBO On Demand. Пакетот HBO Premium е достапен со месечна претплата од 299 ден. Покрај услугата HBO Оn Demand, пакетот HBO Premium ги вклучува и телевизиските канали HBO, HBO2, HBO3, HBO HD, HBO2 HD, HBO3 HD како и услугата HBO GO.

Големи мали лаги

Big Little Lies

Оваа драмска серија на ХБО раскажува една мрачна хумористична серија за три мајки од Северна Калифорнија, чии навидум совршени животи водат до убиство.
Режија: Jean-Marc Vallée
Главни улоги: Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Alexander Skarsgård

Милијарди

Billions

Сложена драма за политиката во светот на њујоршките високи финансии. Брилијантниот титан за хеџ-фондови Боби Акселрод Екс и јавниот обвинител Чак Роудс играат опасна игра каде што влоговите се бројат во милијарди.
Режија: Brian Koppelman, David Levien, Andrew Ross Sorkin
Главни улоги: Paul Giamatti, Damian Lewis, Maggie Siff, Malin Akerman

Приказната на робинката

The Handmaid's Tale

Серијата прикажува жена која е присилена да живее како конкубина во едно фундаменталистичко теократско диктаторство во блиската иднина, во тоталитарната држава Гилед, поранешните САД, каде што женските права во основа не постојат.
Режија: Reed Morano
Главни улоги: Elisabeth Moss, Joseph Fiennes, Yvonne Strahovski, Samira Wiley

Винил

Vinyl

Дејството на "Винил" се одвива во Њујорк од 1970-тите и го прикажува бизнисот преполн со дрога и секс во времето на раѓањето на панкот, диското и хип-хопот. Серијата се прикажува преку очите на директорот на една дискографска куќа.
Режија: Allen Coulter 
Главни улоги: Bobby Cannavale, Olivia Wilde, Ray Romano, Ato Essandoh

Disney, ABC, KlasikTV пакетот ги содржи најпопуларните Disney цртани филмови и ABC играни серии на Disney продукција, како и најдобрите балкански филмови од KlasikTV. Пакетот е достапен со месечна претплата од 249 ден.

Disney пакет

Вини Пу

Winnie the Pooh

Мечето Вини се буди еден ден и забалежува дека останало без мед. Оди во шумата за да најде уште мед.
Режија: Stephen J. Anderson
Главни улоги: Jim Cummings, Craig Ferguson, John Cleese

Ѕвонче

Tinker Bell

Влезете во волшебниот свет на самовилите и запознајте ги восхитувачките суштества од Пикси Холоу
Режија: Bradley Raymond 
Главни улоги: Mae Whitman, Kristin Chenoweth, Raven-Symoné

Ѕвонче и големото спасување на самовилите

Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

Во текот на својот летен престој на копно, едно девојче случајно ќе ја открие Ѕвонче
Режија: Bradley Raymond 
Главни улоги: Mae Whitman, Lauren Mote, Michael Sheen 

Ѕвонче и изгубеното богатство

Tinker Bell and the Lost Treasure

За да се искупи и да го поправи месечинскиот камен, Ѕвонче мора да појде во авантура во која ќе научи дека пријателството нема цена...
Режија: Klay Hall 
Главни улоги: Mae Whitman, Jesse McCartney, Jane Horrocks 

ABC пакет

Одмазда

Revenge

Додека била мала и се викала Аманда Кларк, нејзините соседи и пријатели на нејзиниот татко му имаат подметнато обвиненија за тероризам… 
Режија: Kenneth Fink
Главни улоги: Emily VanCamp, Madeleine Stowe, Gabriel Mann, Henry Czerny

Криминални Умови

Criminal Minds

Шефот на единицата, Џек Герет и неговиот тим се врвното одделение на ФБИ за решавање на случаите во кои Американци се жртви во други држави
Режија: Erica Messer
Главни улоги: Gary Sinise, Alana De La Garza, Daniel Henney 

Дедосан

Grandfathered

Харизматичниот угостител Џими дознава дека има возрасен син по име Џералд. Џералд има и двегодишна ќерка…
Режија: Daniel Chun
Главни улоги: John Stamos, Paget Brewster, Josh Peck

Цареви и Пророци

Of Kings and Prophets

Саул го поштедува животот на противничкиот крал. Тука почнува неговата пропаст и подемот на Дејвид.
Режија: Chris Brancato
Главни улоги: Ray Winstone, Olly Rix, Mohammad Bakri

Klasik OD пакет

A sad adio

A sad adio

Komedija koja obiluje karakterističnim i sočnim epizodama beogradske ulične i kafanske blagdanske atmosfere i muzikom evergreen melodija koje su obilježile 20. stoljeće.
Режија: Aleksandar Đorđević
Главни улоги: Predrag Smiljković, Bogoljub Mitić, Snežana Savić, Danilo Lazović, Milenko Zablaćanski, Nenad Jezdić

Sivi kamion crvene boje

Sivi kamion crvene boje

Srpsko-njemačko-slovenski road film uči nas da ljubav pobjeđuje sve nastojeći nas usput nasmijati obrađujući ozbiljne teme na ironičan način.
Режија: Srđan Koljević
Главни улоги: Srđan Todorović, Aleksandra Balmazović, Dragan Bjelogrlić, Bogdan Diklić, Boris Milivojević

Ispravi se, Delfina

Ispravi se, Delfina

Film o djevojci koja je odlučila prevladati sve poteškoće i razočaranja koja donosi život te ustraje u odluci da prepliva kanal La Manche.
Режија: Aleksandar Đurčinov
Главни улоги: Neda Arnerić, Darko Damevski, Slobodan Dimitrijević, Dime Ilijev, Sabina Ajrula, Đokica Lukarevski

Boomerang

Boomerang

Urnebesna komedija Dragana Marinkovića u kojoj Lazar Ristovski kao vlasnik istoimenog kafića pokušava izaći na kraj s dilerima, sitnim gangsterima, policajcima, pijancima, glupanima i filmofilima. Cijeli jedan svijet sabio se u ovaj šašavi kafić, a među njima su i doista vrhunski glumci poput Bate Paskaljevića, Maje Sabljić, Nikole Koje, Nikole Đurička, Milene Dravić i Petra Božovića, a u manjoj se ulozi pojavljuje i Rambo Amadeus.
Режија: Dragan Marinković
Главни улоги: Lazar Ristovski, Paulina Manov, Nebojša Glogovac, Dragan Jovanović, Petar Božović, Milena Dravić